‹ powrót

Uzdrowisko Świerardów - Zdrój – Co leczymy?

Specjalnością Uzdrowiska Świeradów-Zdrój jest leczenie schorzeń:

  • narządu ruchu,
  • reumatologiczne,
  • neurologiczne,
  • ginekologiczne,
  • miażdżyca tętnic obwodowych,
  • nadciśnienia tętniczego,
  • osteoporoza.

Świeradów Zdrój nazywany jest doliną młodości, bowiem kuracja z wykorzystaniem występującego tu radonu zwiększa poziom hormonów decydujących o witalności. Oferta lecznicza sudeckiego zdroju jest jednak dużo bogatsza, ponieważ obejmuje ponad 50 zabiegów leczniczych oraz zabiegów SPA i wellness wykonywanych przez profesjonalny personel.

Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. – Grupa PGU, informuje, że jest jedynym podmiotem leczniczym na terenie miasta Świeradowa - Zdroju, który posiada wyłączną koncesję na wydobycie i eksploatację wód leczniczych ze złóż  w Świeradowie i Czerniawie.

Wody z naszych źródeł posiadają poziom radonu zgodny z polską normą wymaganą przy realizacji zabiegów leczniczych.

Zabiegi wykonywane na bazie koncesjonowanych wód leczniczych, takie jak inhalacje i kąpiele radonowe, kąpiele lecznicze na bazie wód mineralnych oraz dostęp do pijalni wód mineralnych są oferowane na terenie Świeradowa - Zdroju wyłącznie w następujących obiektach Uzdrowiska Świeradów – Czerniawa Sp. z o.o. - Grupa PGU:

 

1.      Dom Zdrojowy, ul. 3-go Maja 1

2.      Centrum Reumatologii i Rehabilitacji Goplana , ul. Piłsudskiego 33

3.      Zakład Radoczynny, ul. Sienkiewicza 15

4.      Szpital Uzdrowiskowy Wacław, ul. Sienkiewicza 13

5.      Hotel Zdrojowy Sanus, ul. Prusa 4

6.      Dom Zdrojowy Czerniawa-Zdrój, ul. Sanatoryjna 48

Koncesja na eksploatację wód leczniczych Nr 31/92 została przyznana Uzdrowisku przez Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Koncesja  obowiązuje do 30.09.2042r.

Zarząd Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. - Grupa PGU.


W Uzdrowisku Świerdów- Czerniawa leczone są głównie schorzenia narządu ruchu, reumatologiczne, neurologiczne, ginekologiczne, miażdżyca tętnic obwodowych, nadciśnienie tętnicze oraz choroby układu oddechowego. Pobyt w Świeradowskim zdroju, połączony z tradycyjnym leczeniem, przy wykorzystaniu naturalnych zasobów uzdrowiska , jest gwarancja poprawy samopoczucia, szybkiej odnowy oraz podwyższenia witalności i spowolnienia procesów starzenia.

W Uzdrowisku świadczone sa zabiegi w ramach schorzeń: górnych i dolnych dróg oddechowych, kobiecych, naczyń obwodowych, ortopedyczno- urazowych, reumatologicznych, skóry, cukrzycy oraz osteoporozy. Świadczymy ponadto zabiegi w ramach schorzeń: górnych i dolnych dróg oddechowych, kobiecych, naczyń obwodowych, ortopedyczno- urazowych, reumatologicznych, skóry, cukrzycy oraz osteoporozy. To oznacza że kuracjusze po konsultacjach z lekarzem korzystają z gamy ponad 50 zabiegów w zakresie: kinezyterapii, światłoterapii, elektrolecznictwa, hydroterapii, balneoterapii, krenoterapii, inhalacji.

Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk