‹ powrót

Kolej Gondolowa (2 km)

Kolej Gondolowa funkcjonuje przez cały rok, obsługując zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie. Trasa otwartej w grudniu 2008 roku kolei wynosi 2172 m, oparta jest na 14 podporach z których najwyższa o nr 7 ma 22 metry wysokości. Kolej składa się z 71 kabin. W każdej kabinie mieści się 8 osób. Po złożeniu jednego lub obu siedzeń mogą być przewożone osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich i rowery. Maksymalna zdolność przewozowa wynosi 2400 osób na godzinę, czas przejazdu 8 minut, długość trasy narciarskiej wynosi 2 500 m.

Wys. dolnej stacji 617 m npm, górnej 1060 m npm, różnica poziomów 443 m, śr. nachylenie średnie stoku wynosi 19 %. Trasa narciarska ma zróżnicowany poziom trudności, jest naśnieżna na całej długości przez 20 armatek w sezonie zimowym i oświetlona 136 lampami. Jazda nocna w godz. 18.30 - 21). W sezonie letnim na tej trasie mogą być organizowane różne imprezy rowerowe. Kolej funkcjonuje przez cały rok, obsługując zarówno narciarzy w sezonie zimowym, jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie. Cennik usługowy oraz godziny pracy kolei w sezonie letnim są zamieszczone na stronie internetowej (www.koleigondolowa.pl) a proponowane ceny uwzględniają różne kategorie wiekowe z elementami promocji. Za usługi można płacić kartami płatniczymi.

  • długość trasy kolei wynos 2172 m
  • wysokość stacji dolnej 620 m n.p.m.
  • wysokość stacji górnej 1060 m n.p.m.
  • różnicy poziomów 440m.


Trasa narciarska ma 2500m długości i zróżnicowany poziom trudności jest naśnieżana w sezonie zimowym oraz oświetlona.

  • Średnie nachylenie trasy: 28%
  • Szerokość trasy: min. 40m
  • Czas przejazdu koleją to 8 minut.

Bezpieczeństwo trasy zapewniać będzie system siatek ochronnych, wychwytujących i odgradzających oraz zabezpieczenie słupów oświetleniowych specjalnymi materacami ochronnymi.

Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk