27 Paź. 2015

XIX Dolnośląska Jesień Onkologiczna przy wsparciu Polskiej Grupy Uzdrowisk

XIX Dolnośląska Jesień Onkologiczna przy wsparciu Polskiej Grupy Uzdrowisk

Cieplice-Zdrój, 26 października 2015 roku

Informacja prasowa

XIX Dolnośląska Jesień Onkologiczna przy wsparciu Polskiej Grupy Uzdrowisk

Dolnośląska Jesień Onkologiczna to jedno z ważniejszych w regionie wydarzeń eksperckich poświęconych tematyce nowotworowej. Tegoroczna konferencja odbyła się w dniach 16-18 października 2015 r. w Pałacu Wojanów koło Jeleniej Góry z inicjatywy Fundacji Centrum Edukacji Samorządowej, wspieranej przez Polską Grupę Uzdrowisk. Tematem przewodnim były postępy w leczeniu nowotworów.

XIX Dolnośląska Jesień Onkologiczna, poświęcona tematyce postępów w leczeniu nowotworów, to cykl wykładów prowadzonych przez wybitnych lekarzy specjalistów. Sympozjum zainaugurował prof. dr hab. Piotr Rutkowski wykładem „Czerniak i nowa strategia w leczeniu”. Specjaliści skupili się również na problematyce raka piersi, nowotworów układu pokarmowego i raka płuc. PGU wraz z Fundacją Centrum Edukacji Samorządowej, Polskim Towarzystwem Onkologicznym Oddział we Wrocławiu oraz Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu byli inicjatorami spotkania.

Polska Grupa Uzdrowisk wpisuje się swoją działalnością w wydarzenie. W Uzdrowiskach Kłodzkich w obiekcie uzdrowiskowym „Zameczek” działa Uzdrowiskowa Poradnia Onkologiczna, w której lekarze specjaliści z zakresu onkologii klinicznej udzielają porad i konsultacji specjalistycznych również w obszarze edukacji medycznej i promocji zachowań prozdrowotnych. Co ważne, z usług poradni będę mogli korzystać nie tylko kuracjusze i goście PGU, ale i pacjenci z zewnątrz, potrzebujący specjalistycznej porady onkologicznej.  Ponadto od początku roku we współpracy z Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie realizowany jest program uzdrowiskowej rehabilitacji onkologicznej dla pacjentów po incydentach nowotworowych, również w obiekcie „Zameczek”. Zaś w ramach kontraktu NFZ ośrodki Polskiej Grupy Uzdrowisk realizują rehabilitację onkologiczną dedykowaną kobietom po mastektomii, tym samym realizując rehabilitację w schorzeniach onkologicznych po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego.

 

Kontakt:

Dominika Górska-Szymańska

Dominika.gorska-szymanska@mc.com.pl

510 24 86 37

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca sięz sześciu kurortów, sieciąuzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadająnajszersząofertąlecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalękraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogąsiępochwalićnie tylko całorocznąofertąi wysokąjakościąusług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekowątradycjąw lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szerokąi różnorodnąofertępobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modęna wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansęna odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępnośćnaturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych markąStaropolanka i Wielka Pieniawa, które sąatutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 27 Paź. 2015 / wizyt : 419 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk