25 Wrz. 2015

„Wybieram zdrowie” - cieplicki maraton ekologiczny z Uzdrowiskiem Cieplice!

„Wybieram zdrowie” - cieplicki maraton ekologiczny z Uzdrowiskiem Cieplice!

26 września br. o godzinie 10:00 z Placu Piastowskiego w Cieplicach-Zdroju wystartuje I cieplicki maraton ekologiczny „Wybieram zdrowie”. Oprócz biegu organizatorzy zapewniają liczne atrakcje, w tym konferencje i wykłady znanych lekarzy oraz bezpłatne porady i konsultacje medyczne. Jednym z partnerów wydarzenia jest Uzdrowisko Cieplice-Grupa PGU.

 

I Cieplicki Maraton Ekologiczny to rozbudowane wydarzenie, którego atrakcje będą zlokalizowane zarówno w Cieplicach-Zdroju, jak i we Wrocławiu. 26 września z samego centrum Cieplic-Zdroju wystartują biegacze. A w tym samym czasie, w Auli Politechniki Wrocławskiej będą odbywały się wykłady na tematy związane z różnorodnymi chorobami, metodami leczenia, w tym uzdrowiskowym lecznictwem i profilaktyką.

 

Z uwagi na to, że jednym z partnerów wydarzenia jest Uzdrowisko Cieplice-Grupa PGU przez cały dzień w specjalnie oznakowanych namiotach będą realizowane takie zabiegi, jak aerozole na gałki oczne, komputerowa analiza rozkładu sił i równowagi ciała, masaże, badania i konsultacje okulistyczne. Natomiast wśród wykładowców Uzdrowisko Cieplice będzie miało swojego reprezentanta. Doktor Dariusz Milko, Kierownik Działu Rehabilitacji Leczniczej i Przyrodolecznictwa opowie o możliwościach lecznictwa uzdrowiskowego w ograniczaniu niesprawności osób starszych.

 

Serdecznie zapraszamy!

26 września br.

Start: 10:00

Plac Piastowski, Cieplice-Zdrój

    

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 r. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, PGU kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu PGU.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 25 Wrz. 2015 / wizyt : 613 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk