26 Lut. 2015

Rehabilitacja onkologiczna Uzdrowisk Kłodzkich niezwykle ważna dla kobiet

Rehabilitacja onkologiczna Uzdrowisk Kłodzkich niezwykle ważna dla kobiet

 Rehabilitacja onkologiczna Uzdrowisk Kłodzkich niezwykle ważna dla kobiet

Nowotwór piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet w Polsce, a efekty leczenia uzależnione są od zaawansowania choroby w momencie jej rozpoznania. Niestety, bardzo często jedynym wyjściem jest radykalna operacja chirurgiczna. Po niej następuje zwykle wielomiesięczne leczenie pooperacyjne. To bardzo trudny i wyczerpujący czas dla pacjentek, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Dlatego też Uzdrowiska Kłodzkie, będące częścią Polskiej Grupy Uzdrowisk, wyszły naprzeciw potrzebom pacjentek po mastektomii, realizując rehabilitację w schorzeniach onkologicznych po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego. A wszystko to w ramach prewencji rentowej ZUS.

Profesjonalna rehabilitacja to we współczesnej medycynie kluczowy element nowoczesnego leczenia. Uzdrowiska Kłodzkie – Grupa PGU od wielu lat z powodzeniem wpisują się w to nowoczesne lecznictwo. Jak pokazuje ich doświadczenie, najlepszym sposobem odzyskania sprawności psycho-fizycznej, umożliwiającej kobiecie po mastektomii powrót do pełnego funkcjonowania w życiu zawodowym i społecznym, jest właśnie prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja.

  - Do dyspozycji naszych pacjentek oddajemy specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, komfortowe wnętrza,  całodobową opiekę lekarsko - pielęgniarską oraz wsparcie psychologiczne. Pod czujnym okiem zespołu fachowców, złożonego z lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów i pielęgniarek poprawiamy kondycję psychiczną i fizyczną pacjentek, uczymy je samoakceptacji, odpowiednich nawyków ruchowych i żywieniowych oraz rehabilitacji w warunkach domowych. Widzimy na przestrzeni lat, jak duże postępy robią nasze pacjentki, jak nasza rehabilitacja wpływa pozytywnie na poprawę komfortu ich życia – mówi dr n. med. Barbara Radecka, specjalista onkologii w Uzdrowiskach Kłodzkich – Grupa PGU.

Program rehabilitacji w schorzeniach onkologicznych po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego jest realizowany w Szpitalu Uzdrowiskowym „Wielka Pieniawa” w Polanicy-Zdroju i jest to rehabilitacja w pełni finansowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Orzeczenie o potrzebie rehabilitacji wydawane jest na wniosek lekarza prowadzącego leczenie (formularze wniosku dostępne są na stronie internetowej www.zus.pl), jak również podczas kontroli zaświadczenia lekarskiego o czasowej niezdolności do pracy, przy ustalaniu uprawnień do świadczenia rehabilitacyjnego oraz podczas orzekania o niezdolności do pracy dla celów rentowych.

 - Na rehabilitację onkologiczną w naszym uzdrowisku mogą zostać skierowane osoby przebywające na zwolnieniu lekarskim, pobierające świadczenie rehabilitacyjne lub okresową rentę z tytułu niezdolności do pracy, jak również osoby pracujące, które są zagrożone całkowitą lub częściową niezdolnością do pracy. A sam wniosek o przeprowadzenie rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej może wystawić każdy lekarz opiekujący się pacjentką podczas i po leczeniu onkologicznym z powodu nowotworu gruczołu piersiowego, np. onkolog, chirurg, lekarz podstawowej opieki medycznej, czy rehabilitacji medycznej. Wypełniony wniosek należy zaś złożyć w najbliższej jednostce ZUS – dodaje Barbara Radecka.

 

 

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

[ dodano : 26 Lut. 2015 / wizyt : 995 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk