28 Sie. 2014

Uzdrowiska Cieplice i Świeradów-Czerniawa partnerami Karkonoskiego Klasyka

Uzdrowiska Cieplice i Świeradów-Czerniawa partnerami Karkonoskiego Klasyka

Uzdrowiska Cieplice i Świeradów-Czerniawa partnerami Karkonoskiego Klasyka

W dniach 30-31 sierpnia br. na terenie miejscowości: Jelenia Góra, Podgórzyn, Przesieka odbędą się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie, pod egidą Polskiego Związku Kolarskiego i Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Z uwagi na lokalizację tego kolarskiego święta, wśród partnerów nie mogło zabraknąć Uzdrowiska Cieplice oraz Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa, należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk.

 

Ostatni weekend sierpnia w Jeleniej Górze to już tradycyjnie święto kolarstwa szosowego. Podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski na trasie o długości 12,5 km, ścigać się będą m.in. zawodowcy z ProLigi, młodzi kolarze z klubów sportowych oraz amatorzy – pasjonaci szybkiej jazdy na rowerze. Każda grupa wystartuje w oddzielnym wyścigu i na dystansie dopasowanym do własnego poziomu sportowego, ale wszyscy zawodnicy podlegać będą tym samym regułom organizacyjnym i zmagać się będą z tymi samymi podjazdami.

Partnerzy Karkonoskiego Klasyka – Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowisko Świeradów Czerniawa, nie tylko udostępnią uczestnikom zawodów swoją bazę noclegową, ale również będą fundatorami pucharów tegorocznych mistrzostw.

 Relacja z wyścigów zostanie zaprezentowana na antenie TVP Sport oraz TVP Wrocław. 

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 28 Sie. 2014 / wizyt : 1020 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk