07 Sie. 2014

Uzdrowiska Kłodzkie, Staropolanka oraz INTERFERIE partnerami Wielkiej Pętli Izerskiej

Uzdrowiska Kłodzkie, Staropolanka oraz INTERFERIE partnerami Wielkiej Pętli Izerskiej

Uzdrowiska Kłodzkie, Staropolanka oraz INTERFERIE partnerami Wielkiej Pętli Izerskiej

Już za kilka dni, 19 lipca br. odbędzie się II edycja półmaratonu WIELKA PĘTLA IZERSKA – święto miłośników biegów górskich, gór i górskich sportów wytrzymałościowych. Od samego początku partnerami tego sportowego wydarzenia są Uzdrowiska Kłodzkie wraz ze Staropolanką, które przekazują naturalną wodę mineralną zawodnikom oraz INTERFERIE Sport Hotele, w których zawodnicy mogą odpocząć i zregenerować siły.  

Do udziału w tegorocznej edycji Wielkiej Pętli Izerskiej zgłosiło się ponad 200 uczestników więcej niż w ubiegłym roku. To oznacza, że będzie to największy półmaraton górski w kraju. Ponadto, wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ na liście startowej znajdują się znani sportowcy, w tym m.in. kilkukrotny Mistrz Świata w Kick Boxingu - Mariusz Cieśliński oraz Adam Draczyński, jeden z najlepszych polskich maratończyków w historii sportu. Wśród uczestników jest też kilka osób spoza granic naszego kraju – z Czech, z Niemiec, z Bułgarii oraz z Ukrainy. 

Uzdrowiska Kłodzkie wraz ze Staropolanką, jako partnerzy półmaratonu przekazują butelki z wodą dla biegaczy, natomiast INTERFERIE Sport Hotele w Szklarskiej Porębie oraz w Świeradowie-Zdroju, dysponując profesjonalną bazą treningową są idealnym miejscem do wypoczynku i regeneracji sił dla sportowców oraz uczestników tegorocznego biegu.

Trasa tegorocznej Wielkiej Pętli Izerskiej zaczyna się w centrum miasta i przez około trzy km wiedzie ulicami aż do schroniska Chatka Robaczka, odkąd następuje odcinek leśny. Następnie po pokonaniu jednego kilometra trasa pnie się już tylko w górę i dociera do rozdroża pod cichą równiną, skąd kieruje się starą drogą celną do nieczynnej kopalni kwarcu „Stanisław". Po osiągnięciu najwyższego punktu na trasie, czyli 1020 m n.p.m, trasa zaczyna opadać aż do samej mety. Jak twierdzą organizatorzy biegu, jest to kultowa trasa, na której trenują najlepsi polscy zawodnicy, przede wszystkim maratończycy z Henrykiem Szostem na czele, który szykował się na tej trasie do osiągnięcia swoich najlepszych wyników, w tym rekordu polski w maratonie a także do startu w igrzyskach olimpijskich Londyn 2012. 

 Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu lub kibicowania uczestnikom Wielkiej Pętli Izerskiej, ponieważ:

  • warto zobaczyć, gdzie trenują najlepsi polscy zawodnicy
  • jest to najwyżej położony półmaraton w Polsce
  • bieg stanowi idealne przygotowanie do maratonu
  • warto zobaczyć krajobrazy przepięknych gór Izerskich 

 

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGUprowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego - w tym dziecięcego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji leczniczej: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie- Zdroju. Znakomite walory krajobrazowe, dużą ilość bogactw naturalnych, liczne i obfite źródła wód mineralnych i leczniczych kurorty zawdzięczają szczególnym warunkom geologicznym, przyrodniczym i klimatycznym. Dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie S.A. to nowocześnie wyposażona baza balneologiczna oraz hotelowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze, wyposażone w nowoczesną aparaturę leczniczą, oferujące ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA, wyspecjalizowana kadra medyczna.

www.uzdrowiska-pgu.pl

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Lubinie już od ponad 20 lat działa na rynku turystycznym, oferując wypoczynek w swoich ośrodkach w wielu atrakcyjnych miejscach Polski oraz pośrednicząc w organizacji kolonii, wczasów oraz pobytów profilaktyczno - leczniczych i sanatoryjno - rehabilitacyjnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji różnego rodzaju imprez turystycznych INTERFERIE zapewnia swoim klientom i gościom profesjonalną obsługę oraz najwyższej jakości usługi hotelarskie. INTERFERIE to największa spółka branży turystycznej na Dolnym Śląsku i jedna z większych w kraju – posiada kilka obiektów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań, począwszy od wysokiej klasy hoteli, a skończywszy na ośrodkach wypoczynkowych. Dodatkowym atutem jest ich lokalizacja w trzech odmiennych klimatycznie i krajobrazowo regionach Polski, pozwalająca na wybór miejsca wypoczynku, czy bazy zabiegowej w zgodzie z upodobaniami i oczekiwaniami gości.

www.interferie.pl

[ dodano : 07 Sie. 2014 / wizyt : 1121 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk