05 Maj. 2014

Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa i Cieplice podczas pikniku unijnego

Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa i Cieplice podczas pikniku unijnego

Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa i Cieplice podczas pikniku unijnego

 

1 maja 2014 r. na Pergoli przy Hali Stulecia we Wrocławiu zostanie zorganizowany „Piknik Funduszy Europejskich” przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Zaplanowane są  koncerty, zabawy dla dzieci, a wieczorem - pokaz Fontanny Multimedialnej. Partnerami tego wydarzenia, a jednocześnie beneficjentami środków unijnych są m.in. Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowisko Cieplice, oba należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Koncerty, degustacja urodzinowego tortu, pokazy artystów i sprzętu służb ratowniczych, rozrywki dla dzieci i wieczorny pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej – to główne atrakcje imprezy. Ponadto, podczas wydarzenia odbędą się prezentacje firm i instytucji, którzy jako beneficjenci funduszy unijnych, wiele zyskali i wiele dokonali dzięki wspólnotowemu wsparciu.

Wśród nich nie mogło zabraknąć ważny kurortów uzdrowiskowych Dolnego Śląska: Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowiska Cieplice, które dzięki ogromnym nakładom pracy oraz środkom własnym i funduszom unijnym unowocześniło wiele swoich ośrodków, a kurorty stały się perłą turystyki uzdrowiskowej w regionie.

Podczas pikniku, jako flagowe przykłady efektywnego wykorzystania środków unijnych w przypadku obu uzdrowisk będą prezentowane: przebudowa działu basenowego w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Jeleniej Górze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU) oraz rozbudowa i wyposażenie Sanatorium Słoneczko ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa – Grupa PGU).

Dodatkowo, dla najmłodszych uczestników Pikniku przygotowano namiot, w którym trwać będą kreatywne warsztaty, lekcje przyrodnicze, quizy, konkursy, malowanie twarzy i wiele innych. Z myślą o dzieciach przygotowano również dmuchany plac zabaw do skakania i wspinania się. Na scenie zaśpiewają również wrocławskie zespoły.

Dodatkowo, obie spółki uzdrowiskowe przygotowały specjalną akcję promocyjną w ramach Dni Otwartych dla wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z oferty w wybranych ośrodkach, powstałej przy wsparciu funduszy unijnych. I tak Hotel Zdrojowy SANUS w dniach od 9 do 11 maja br. oferuje specjalne rabaty na wybrane pobyty w wysokości 25%, a cieplickie SPA Marysieńka w tym samym terminie oferuje 30-proc. rabat na wybrane zabiegi. Zapraszamy do wizyty w wybranym kurorcie i skorzystania z oferty usług, świadczonych na europejskim poziomie.

Serdecznie zapraszamy!

1 maja 2014 roku

godzina 14:00

Hala Stulecia, Pergola

Wrocław

9-11 maja 2014 roku

 Hotel Zdrojowy Sanus

ul. B. Prusa 4, Świeradów-Zdrój

9-11 maja 2014 roku

SPA Marysieńka w obiekcie Dom Zdrojowy

Pl. Piastowski 38, Jelenia Góra

 

Majówka
Majówka
Majówka
PICT7522
PICT7524
PICT7525
PICT7528
PICT7529
PICT7531
PICT7532
PICT7533
PICT7534
PICT7535
PICT7536
PICT7537
PICT7538
[ dodano : 05 Maj. 2014 / wizyt : 1287 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk