26 Sie. 2014

Uzdrowiska Kłodzkie oraz Staropolanka partnerami 52. Festiwalu Moniuszkowskiego

Uzdrowiska Kłodzkie oraz Staropolanka partnerami 52. Festiwalu Moniuszkowskiego

Uzdrowiska Kłodzkie oraz Staropolanka partnerami 52. Festiwalu Moniuszkowskiego

 

To już 52. edycja Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju, która odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia 2014 roku. Jak co roku, Mecenasem i Partnerem wydarzenia są Uzdrowiska Kłodzkie – Grupa PGU.

Melomanów oraz gości Kudowy -Zdroju czeka w tym roku ponad tydzień muzycznych wrażeń podczas 52. Festiwalu Moniuszkowskiego - najpierw konkurs, a następnie festiwal z udziałem gwiazd wokalistyki. To wyjątkowe święto muzyki na stałe wpisało się w krajobraz kotliny Kłodzkiej, a wielu gości przyjeżdża do dolnośląskich zdrojów właśnie z uwagi na odbywający się tam Festiwal.  

W ciągu pięćdziesięciu lat w najpiękniejszych miejscach tego miasta w Teatrze Zdrojowym, Teatrze pod Blachą, Sali Koncertowej w Pijalni Wód Mineralnych, Parku Zdrojowym, a także w kościołach okolicznych miejscowości wystąpiło dotychczas kilka tysięcy śpiewaków i muzyków, znane zespoły operowe, orkiestry symfoniczne i kameralne, gwiazdy scen operowych i teatralnych z Polski, Czech, Danii, Litwy, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Niemiec, Norwegii, Włoch, USA, Japonii, Kuby i Meksyku. Nie inaczej będzie w tym roku. Ponadto, zainaugurowany dwa lata temu Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Adama Hiolskiego będzie miał swoją kontynuację również w tym roku i będzie stanowił wstęp do głównych uroczystości Festiwalu Moniuszkowskiego.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski, to liczne koncerty, spotkania z artystami, koncert laureatów III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego, spektakl „Wakacje z Moniuszką” oraz Korowód Moniuszkowski.  

To jedno z wielu wydarzeń kulturalnych, w które angażują się Uzdrowiska Kłodzkie, należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk. Niedawno zakończył się w Dusznikach-Zdroju najstarszy festiwal muzyczny w Polsce i najstarszy pianistyczny festiwal na świecie, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski.

Znaczące zaangażowanie Polskiej Grupy Uzdrowisk w ogólnopolskie wydarzenia kulturalne, sprzyja szerokiej prezentacji uczestnikom tych wydarzeń nie tylko infrastruktury i potencjału medycznego oraz rekreacyjnego, ale także ofert wypoczynkowych i zabiegowych, jak również bogactw naturalnych, takich jak chociażby wody mineralne, czy borowina, uzdrowisk należących do największej grupy uzdrowisk w Polsce.

52. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju, w dniach 27-30 sierpnia 2014 roku

Serdecznie zapraszamy!

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGUprowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego - w tym dziecięcego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji leczniczej: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie- Zdroju. Znakomite walory krajobrazowe, dużą ilość bogactw naturalnych, liczne i obfite źródła wód mineralnych i leczniczych kurorty zawdzięczają szczególnym warunkom geologicznym, przyrodniczym i klimatycznym. Dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie S.A. to nowocześnie wyposażona baza balneologiczna oraz hotelowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze, wyposażone w nowoczesną aparaturę leczniczą, oferujące ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA, wyspecjalizowana kadra medyczna.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 26 Sie. 2014 / wizyt : 1032 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk