‹ powrót

O Nas

Zapraszamy Państwa do Świeradowa -Zdroju!

Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. – Grupa PGU, informuje, że jest jedynym podmiotem leczniczym na terenie miasta Świeradowa - Zdroju, który posiada wyłączną koncesję na wydobycie i eksploatację wód leczniczych ze złóż  w Świeradowie i Czerniawie.

Wody z naszych źródeł posiadają poziom radonu zgodny z polską normą wymaganą przy realizacji zabiegów leczniczych

Zabiegi wykonywane na bazie koncesjonowanych wód leczniczych, takie jak inhalacje i kąpiele radonowe, kąpiele lecznicze na bazie wód mineralnych oraz dostęp do pijalni wód mineralnych są oferowane na terenie Świeradowa - Zdroju wyłącznie w następujących obiektach Uzdrowiska Świeradów – Czerniawa Sp. z o.o. - Grupa PGU:

 

1.      Dom Zdrojowy, ul. 3-go Maja 1

2.      Centrum Reumatologii i Rehabilitacji Goplana , ul. Piłsudskiego 33

3.      Zakład Radoczynny, ul. Sienkiewicza 15

4.      Szpital Uzdrowiskowy Wacław, ul. Sienkiewicza 13

5.      Hotel Zdrojowy Sanus, ul. Prusa 4

6.      Dom Zdrojowy Czerniawa-Zdrój, ul. Sanatoryjna 48

Koncesja na eksploatację wód leczniczych Nr 31/92 została przyznana Uzdrowisku przez Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Koncesja  obowiązuje do 30.09.2042r.

Zarząd Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. - Grupa PGU.

 

Świeradów – Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa położona w Sudetach u stóp Gór Izerskich. Otoczona jest wieńcem górskim porośniętym rozległymi połaciami lasów świerkowych. Takie usytuowanie Świeradowa-Zdroju powoduje, iż dysponuje on wyjątkowym, bodźcowym klimatem


Tutaj mogą Państwo poprawić stan swojego zdrowia oraz zwiększyć siły witalne! Świeradów-Zdrój bywa nazywany także „Doliną Młodości”. Niepowtarzalnym czynnikiem w Uzdrowisku jest radon. Radon jest gazem szlachetnym, który w naturalny sposób pobudza systemy hormonalny i immunologiczny oraz działa uśmierzająco w przypadku bólów .Ponadto przyspiesza także procesy regeneracyjne w tkance organicznej oraz działa leczniczo na skórę , szkielet i mięśnie.

U nas czekają na Państwa

  • wysoce wykwalifikowana i doświadczona kadra medyczna
  • wykwalifikowana opieka pielęgniarska oraz fizjoterapeutyczna
  • dobra kuchnia
  • koncerty, wieczorki taneczne oraz dużo więcej

Pobyt u nas połączony z tradycyjnym leczeniem jest gwarancją poprawy Państwa samopoczucia, szybkiej odnowy oraz podwyższenia witalności i spowolnienia procesów starzenia. Polecamy Państwu pobyty co najmniej 14 dniowe w przepięknej scenerii Gór Izerskich. Posiadamy certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie: Lecznictwa uzdrowiskowego, szpitalnego i ambulatoryjnego; Rehabilitacji leczniczej; Podstawowej opieki Zdrowotnej oraz diagnostyki obrazowej; SPA-Odnowy biologicznej.
Jesteśmy członkiem w Stowarzyszeniu Europejskich Uzdrowisk Radonowych EURADON. Europejskie Centrum Terapii Radonem w Uzdrowisku „Świeradów-Czerniawa” zaprasza Państwa do skorzystania z niepowtarzalnego pobytu leczniczego w Domu Zdrojowym w Świeradowie-Zdroju.

Oferujemy Państwu zabiegi na bazie surowców naturalnych:

  • borowina - okłady , fasony, zawijanie, kąpiele
  • woda mineralna – kąpiele, kuracje pitne
  • kąpiel świerkowa
  • radon – kąpiele, inhalacje, płukanie przyzębia
  • klimat leczniczy – czyste powietrze pachnące świerkiem , relaks

Zrób coś dla siebie – odkryj tradycje lecznictwa !!!!!

Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk