Dom Zdrojowy

Dom Zdrojowy

3 Maja 1


 

Najciekawszym obiektem architektonicznym w Świeradowie-Zdroju jest Dom Zdrojowy.

 

Został wybudowany w 1899 roku według projektu znanego architekta o nazwisku Grosser. Dom Zdrojowy powstał na fundamentach Domu Źródlanego, wybudowanego w 1781 r., który uległ zniszczeniu podczas pożaru w 1895 r.

Obiekt podzielony jest na dwa budynki, które łączy najdłuższa na Dolnym Śląsku Hala Spacerowa (80 metrów). Obok na tarasach (160 metrów) znajduje się tzw. „Sztuczna Grota”, gdzie niegdyś była pijalnia wód mineralnych. Również w tym miejscu zaczyna się Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza.


Dom Zdrojowy posiada 240 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2, 3, 4-osobowych, również w apartamentach. Wszystkie pokoje wyposażone są w węzeł sanitarny, serwis kawowy, telefon i TV, dostęp do internetu.


W obiekcie jest Hala Spacerowa z podestem dla niepełnosprawnych, SPA, stołówka, kawiarnia, dwie sale konferencyjne, sala gimnastyczna, siłownia, pijalnia wody mineralnej, 3 windy osobowe,basen, poczta i punkty usługowe. W pobliżu znajduje się odpłatny całodobowy parking.

Baza zabiegowa: gimnastyka, kąpiel czterokomorowa, masaż suchy, wirowy, lampa bioptron, suchy masaż wodny- łóżko Hydro Jet Medical, hydromasaż, diadynamik.


„Dom Zdrojowy”

ul. Konstytucji 3 Maja 1
Recepcja całodobowa

tel. 75/ 78 20 500

mail rezerwacja@uzdrowisko-swieradow.pl

Kierownik Administracji tel. 75/78 20 502 

 

Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. – Grupa PGU, informuje, że jest jedynym podmiotem leczniczym na terenie miasta Świeradowa - Zdroju, który posiada wyłączną koncesję na wydobycie i eksploatację wód leczniczych ze złóż  w Świeradowie i Czerniawie.

Wody z naszych źródeł posiadają poziom radonu zgodny z polską normą wymaganą przy realizacji zabiegów leczniczych.

 

https://www.youtube.com/channel/UCcVHbPSPNMEV0y51SmtAvGA


Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk